Kronika
Boże Narodzenie
2012-12-25

Z okazji świąt Bożego Narodzenia przesyłamy wszystkich życzenia Bożego błogosławieństwa!


Oby błogosławiony czas narodzin Zbawiciela, rozpalił w nas nadzieję, której przyćmić nie może żadna ciemność.

Obyśmy niczym św. Franciszek i św. Klara zachwyceni Tajemnicą Wcielenia, z odwagą głosili Wielkie Dzieło Miłości Boga i świadectwem życia uzasadniali nadzieje, która w nas jest!

Oby radość ze spotkania z Jezusem w betlejemskiej grocie przedłużała się, mocą codziennej Eucharystii, na wszystkie dni Nowego Roku!

Nowości w naszej bibliotece
2012-12-23

Zgodnie z zapowiedzią, chcemy zaprezentować nowe pozycje, które pojawiły się niedawno w naszej bibliotece. Zachęcamy do lektury!

Patrz -> dział Biblioteka

Imieniny br. Kanizego
2012-12-21

Dnia 21. grudnia świętujemy imieniny br. Kanizego Kąkola.

Drogi bracie życzymy, by Osoba Jezusa Chrystusa każdego dnia stawała się pobudką do zawieszania poprzeczki coraz wyżej, by życie stawało się nieustannym wzrostem ku świętości. Zaś św. Franciszek, Klara oraz patron naszego seminarium św. Bonawentura niech staną się wzorem wplatania teorii w praktykę oraz przykładem wierności podjętym ideałom.

Z darem modlitwy.

2012-12-20

Przerwa świąteczna w dniach 20. 12. 2012 r. do 6. 01. 2013 r. W tym czasię część braci pojedzie do innych klasztorów naszej prowincji z tzw. "pomocą świąteczną"

Opłatek w DPC
2012-12-18

Przed wyjazdami na posługę w różnych klasztorach naszej prowincji bracia naszego domu spotkają się wraz z magistrami i rekotrem na spotkaniu opłatkowym.


Spotkanie to zostało przesunięte z środy na wtorek z racji na wcześniejsze wyjazdy niektórych braci.

Urodziny ks. dr. Adama Tondery
2012-12-16

Drogi Księże, życzymy, by Osoba Jezusa Chrystusa każdego dnia stawała się pobudką do zawieszania poprzeczki coraz wyżej, by życie stawało się nieustannym wzrostem ku świętości. Zaś św. Franciszek, Klara oraz patron naszego seminarium św. Bonawentura niech staną się wzorem wplatania teorii w praktykę oraz przykładem wierności podjętym ideałom.
Z darem modlitwy.

Ksiądz Adam jest wykładowcą Patrologii w naszym Seminarium.

Proformatione
Prowincja Matki Bożej Anielskiej
Opactwo w Wąchocku
Parafia Panewniki
Trzej Towarzysze
Prowincja Św. Jadwigi