Kronika
2012-05-28

W domu braci profesji czasowej regularnie co miesiąc dobywają się kapituły domowe. Ta jednak, będąc ostatnią w tym roku akademickim, stała się szczególną, z racji na konieczność wybrania nowego seniora i vice-seniora WSD.


2012-05-24

"Skarb ukryty za klauzurą. Powołanie świętej Klary z Asyżu w 800-lecie początków" tak brzmi tytuł sesji naukowej, która odbędzie się dnia 24. maja 2012 roku w Katowicach-Panewnikach w Auli Świętego Antoniego na ul. Związkowej 20 (przy klasztorze franciszkanów).

Urodziny ks. dr. Andrzeja Hoinkisa
2012-05-21

Drogi Księże, życzymy, by Osoba Jezusa Chrystusa każdego dnia stawała się pobudką do zawieszania poprzeczki coraz wyżej, by życie stawało się nieustannym wzrostem ku świętości. Zaś św. Franciszek, Klara oraz patron naszego seminarium św. Bonawentura niech staną się wzorem wplatania teorii w praktykę oraz przykładem wierności podjętym ideałom.
Z darem modlitwy.

Ksiądz Andrzej jest wykładowcą Liturgiki w naszym Seminarium.

Śremsong
2012-05-18

W Śremie, miejscowości oddalonej ok 40 km od Poznania, od kilku lat, w okresie wiosennym odbywa się Ogólnopolski Festiwal Twórczości Religijnej. W konkursie piosenki weźmie udział nasz seminaryjny zespół Biedaczyna.

Więcej informacji znajdziesz na stronie festiwalu.

Relacja w tvrelax.

Imieniny o. neoprezbitera Paschalisa Jędrzejasa
2012-05-17

Dnia 17. maja swoje imieniny obchodzi o. Paschalis Jędrzejas.

Z tej okazji chcemy złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia radości i pokoju oraz wielu łask Bożych w posłudze, którą podejmujesz każdego dnia. Niech przykład życia św. Franciszka i Klary nieustannie pobudzają do jeszcze wierniejszego zaangażowania się w życie według rad ewangelicznych zaś Niepokalana Dziewica niech wyjedna Ci Drogi Bracie łaskę świętości.

Z darem modlitwy.

Imieniny o. neoprezbitera Leopolda Marka
2012-05-12

Dnia 12. maja świętujemy imieniny o. Leopolda Marka.

Drogi Bracie życzymy, by Osoba Jezusa Chrystusa każdego dnia stawała się pobudką do zawieszania poprzeczki coraz wyżej, by życie stawało się nieustannym wzrostem ku świętości. Zaś św. Franciszek, Klara oraz patron naszego seminarium św. Bonawentura staną się wzorem wplatania teorii w praktykę oraz przykładem wierności podjętym ideałom.

Z darem modlitwy.

 

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
Bernardyni
Prowincja Św. Franciszka
Prowincja Matki Bożej Anielskiej
Proformatione
Prowincja Michała Archanioła