Kronika
Imieniny br. Bazylego
2012-01-02

Dnia 2. stycznia swoje imieniny obchodzi br. Bazyli Skaźnik.

Z tej okazji chcemy złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia radości i pokoju oraz wielu łask Bożych w posłudze, którą podejmujesz każdego dnia. Niech przykład życia św. Franciszka i Klary nieustannie pobudzają Cię do jeszcze wierniejszego zaangażowania w życie według rad ewangelicznych zaś Niepokalana Dziewica niech wyjedna Ci drogi bracie łaskę świętości.

Z darem modlitwy.

Termin oddania prac magisterskich
2012-01-02
2011-12-31

Dwóch młodych mężczyzn. Mnich i zakonnik. Różne kolory habitu. Dwie Reguły. Odmienne zwyczaje. Łączy ich Ewangelia i wspólny dach. Dziesiątki pytań i liczne próby znalezienia odpowiedzi. Biznes, historia, formacja, milczenie, lęk, klauzura, zaufanie – to kilka z tematów, które znalazły rozwinięcie w wydanej właśnie książce „Słowo pokoju. Alfabet cystersko-franciszkański”.

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

2011-12-25

Życzymy Wam drodzy przyjaciele, by czas zarówno przedświąteczny jak i już właściwy okres obchodów Bożego Narodzenia obfitował w radość i ciszę. Radość, która wypływa ze świadomości Bożego Wcielenia i Ciszę będącą początkiem, ale i szczytem ludzkiego zachwytu nad Tajemnicą uniżenia Najwyższego Króla.

2011-12-21

Przerwa świąteczna w dniach 21. 12. 2011 r. do 2. 01. 2012 r.

Opłatek w DPC
2011-12-19

19. grudnia br. o godz. 19:30 w naszym Seminarium odbędzie się wieczór opłatkowy. Będzie to okazja do wspólnego spotkania się i złożenia życzeń, szczególnie z tymi Braćmi, którzy na czas Świąt Bożego Narodzenia udadzą się z pomocą do różnych klasztorów naszej Prowincji.

Prowincja Św. Franciszka
Opactwo w Szczyrzycu
Misje franciszkańskie
Opactwo w Wąchocku
Proformatione
Parafia Panewniki