Kronika
Inauguracja roku akademickiego
2011-10-05

Wraz z dniem 5. października ropoczniemy nasze zmagania na polu naukowym. Mszą św. i uroczystą immatrykulacją braci z pierwszego roku przywitamy nowy rok akademicki 2011/2012.

Co prawda pierwszego dnia żadnych wykładów się nie przewiduje to jednak oczekuje się, by wszyscy wstawili się w pełnej dyspozycjy do wchłaniania wiedzy.

Wykłady natomiast pzewidziane są już na piatek i sobotę tj. 7 i 8 października. W czawrtek bowiem wybieramy się do Wąchocka na pierwszy w historii naszego seminarium Dzień Cysterski.

 

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy na Mszę inauguracyjną o godzinie 10:00 w Bazylice panewnickiej.

Śluby wieczyste
2011-10-04

W Uroczystość św. Franciszka z Asyżu bracia: Dorian Plas, Solan Dąbrowski, Euzebiusz Skorupa i Karol Piela złożą na ręce Ojca Prowincjała profesję wieczystą w Zakonie Braci Mniejszych.

"[...] ślubuję Bogu Ojcu,
świętemu i wszechmogącemu:
żyć na zawsze
w posłuszeństwie, bez własności i w czystości [...]".

Polecamy braci Waszej pamięci modlitewnej!

Odnowienie profesji
2011-10-04

Bracia formacji początkowiej w tym dniu odnowią swoje śluby zakonne i przedłużą swoją przygodę w habicie św. Franciszka o kolejny rok.

Odnowienie profesji będzie miało miejsce w klasztornej kaplicy  i będzie obrzędem zamkniętym dla osób z zewnątrz.

 

 

Braci polecamy jednak gorącej modlitwie!

2011-10-04

francesco.jpg

4. października w Kościele powszechnym przypada wspomnienie św. Francisza z Asyżu, założyciela trzech Zakonów. Dla nas, Braci Mniejszych jest to oczywiście wielka uroczystość.

Niedziela Powołaniowa w Panewnikach
2011-10-02

2. października w parafii na terenie której znajduje się nasze seminarium będziemy obchodzić Niedzielę Powołaniową.
Inicjatywa ta wychodząca ze strony Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego ma na celu szeroko pojętą reklamę franciszkańskiego sposobu życia.

Będzie to okazja, by porozmawiać z braćmi, poczęstować się różnorakimi słodkościami posłuchać seminaryjnego zespołu "Biedaczyna" a także wesprzeć nas finansowo.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania a także za już powołanych o wytrwałość dla nich, tym bardziej że będzie to akurat czas naszych rekolekcji przed odnowieniem profesji.

 

Po Mszy o godz. 20 zapraszamy na koncert "Biedaczyny".

2011-09-28

Juz w środę bracia formacji początkowej rozpoczną rekolekcje przed odnowieniem ślubów zakonnych w Zakonie Braci Mniejszych.

 

W tym samym czasie, w naszym franciszkań klasztorze w Koszarawie bracia piatego roku: Dorian Plas, Solan Dąbrowski, Euzebiusz Skorupa, Karol Piela oraz junioryści, którzy ukończyli swoją formację początkową: Savio Bażan, Edmund Mika oraz Bazyli Skaźnik będą uczestniczyć w rekolekcjach przed złożeniem profesji wieczystej w naszym Zakonie.

Nauki będzie głosił o. Oktawiusz Lamorski.

 

 

Wszystkich braci polecamy modlitwie!

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
Prowincja Michała Archanioła
Opactwo w Szczyrzycu
Bernardyni
Parafia Panewniki
Prowincja Św. Jadwigi