Kronika
2011-09-01

W dniach 1 - 7. 09 bracia należący do grupy "powołaniowej", tzn. angażującej się w przygotowanie i prowadzenie dni skupienia dla młodzieży przy FCMP, spędzą tydzień w Chorzowie.

Celem tego spotkania jest ustalenie planu na przyszły rok a także wprowadzenie w życie nowych pomysłów, które mogłyby usprawnić funkcjonowanie naszego Centrum Młodzieżowo - Powołaniowego.

 

Bracia na placówkach
2011-09-01

Rozpoczyna się wrzesień. Również w tym miesiący niektórzy bracia wyjadą na placówki do pomocy.

br. Ekspedyt - Zabrze (1 - 10. IX)

br.Gaudenty - Jaworzynka (10 - 16. IX)

br. Maksymin - Kobylin (22. VIII - 16. IX)

2011-08-29

Po tygodniu samotnej pracy wśród chorych br. Izajasz doczekał się współposługującego. Br. Romuald posłuży pomocą przez najbliższe 3 tyg.

2011-08-28

Ludwik_IX.jpg

 

Na 28 sierpnia przypadają główne uroczystości odpustowe we franciszkańskiej parafii w Panewnikach której obok Matki Bozej Wniebowziętej patronuje św. Ludwik IX.

Serdecznie zapraszamy na wspólne obchody tejże uroczystości.

 

 

 

 

Plan -> "czytaj więcej"

 

 

Śluby zakonne w Miejskiej Górce
2011-08-27

ps 113.jpg

Klasztor miejskogórecki 27. sierpnia będzie świadkiem wielkich dzieł jakie Bóg dokonuje w sercach młodych ludzi wsłuchujących się w Jego głos. 9. braci nowicjuszy złoży pierwszą Profesję zakonną: śluby posłuszeństwa, czystości i ubóstwa na czas jednego roku. Tym samym zakończą czas intenstywnego rozeznawania swojego powołania pod okiem magistra i przełożonych w klasztorze w Miejskiej Górce i po krótkim urlopie przeprowadzają się do Panewnik, gdzie albo podejmą naukę w WSD albo rozpoczą formację brata zakonnego czyli tzw. juniorat.

Obłóczyny w Kobylinie
2011-08-26

05.jpg

W Kobylinie, w naszym klasztorze na terenie Wielkopolski 5. kandydatów ropocznie życie zakonne. Przyjmą nowe imię na znak oddania się Chrystusowi i pozostawienia "starego człowieka" za sobą. Otrzymają także habit zakonny. Tym samym rozpoczną rok nowicjatu w klasztorze w Miejskiej Górce a zakończą czas rocznego przyglądania się życiu fraciszkańskiemu w Postulacie.

 

Trzej Towarzysze
Prowincja Św. Franciszka
Opactwo w Wąchocku
Prowincja Matki Bożej Anielskiej
Prowincja Św. Jadwigi
Opactwo cystersów w Jędrzejowie