Kronika
2011-05-26

Przy naszym Seminarium odbyło się sympozjum naukowe.

Temat brzmiał „Z dziejów Franciszkanów w województwie śląskim/katowickim w realiach powojennej Polski drugiej połowy XX wieku”

2011-05-18

Co roku, w maju organizujemy w naszym seminarium tzw. Dzień Bonawenturiański. W dniu tym odwiedzają nas bracia postulanci i nowicjusze ze swoimi magistram. 

Tego roku specjalnym gościem będzie o. Massimo Tefoldi ofm.

2011-05-15

W ramach przypadającej na 15 maja Niedzieli Dobrego Pasterza, organizowane są w naszych franciszkańskich parafiach Niedziele Powołaniowe.

Sesja naukowa
2011-05-12
Konferencja naukowa - Towarzystwa metafizycznego
2011-05-06

Konferencja naukowa - Towarzystwa metafizycznego trwa w dniach 06.05 - 07.05.

Wizyta o. Vidala - generalnego sekretazrza ds. Formacji i Studiów
2011-05-05

Wizyta o. Vidala - generalnego sekretazrza ds. Formacji i Studiów

Maj dopiero się zaczął a do drzwi WSD w Panewnikach zapukał gość z Rzymu – o. Vidal Rodríguez López – generalny sekretarz do spraw Formacji i Studiów. Drogę wskazał mu zapewne dobrze nam znany o. Sergiusz, który przyjechał wraz z nim, a który pełni aktualnie funkcję vice-sekretarza ds. Formacji i Studiów w naszym zakonie. Szczere świadectwo franciszkańskiego życia wypowiedziane przez ojca Vidala, ośmieliło także naszych braci, by podzielić się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami dotyczącymi życia minoryckiego. Byli i tacy, którzy przemawiali „różnymi językami”. Zatem nauka języków nie idzie w las.

Prowincja Św. Franciszka
Opactwo cystersów w Jędrzejowie
Proformatione
Opactwo w Wąchocku
Bernardyni
Trzej Towarzysze