Kronika
Wielki Finał
2011-04-14

Dostaliśmy się do Wielkiego Finału II edycji Przeglądu Małych Form Teatralnych „Z EFSem na scenę”.
Seminaryjny Teatr św. Franciszka z Asyżu z komedią "Szewc Walenty Zakonnikiem"
Finał 14 kwietnia 2011. Kinoteatr Rialto w Katowicach.

2011-03-19

W ramach wykładów z muzyki, bracia wraz z s. Benigną mieli okazję odwiedzić muzeum organów w Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej w Katowicach. Wsłuchując się w interesujące opowiadania p. prof. Gębalskiego można było zgłębić swoją dotychczasową wiedzę a kto wie, może nawet złapać „bakcyla”, który niewątpliwie opanował Pana Profesora.

Imieniny ojca rektora
2011-03-04

O. dr Witosław Sztyk OFM jest Rektorem naszego WSD w Panewnikach oraz wykładowcą Katechetyki, Katechezy specjalnej i Proseminarium (Metodyka pracy naukowej). Jest także Sekretarzem ds. Formacji i Studiów Konferencji Północno- Słowiańskiej Zakonu braci Mniejszych.
Życzymy Ojcu Rektorowi nieustannego wstawiennictwa św. Franciszka w wypraszaniu u Boga wszelkich łask i sił do spełniania rozlicznych zadań powierzonych mu przez Zakon. Życzymy także niegasnącej radości w formowaniu młodego pokolenia Braci Mniejszych. Niech Pan Cię Błogosławi i strzeże...

Początek praktyk duszpasterskich braci diakonów
2011-03-04

Bracia diakoni rozpoczeli okres praktyk duszpasterskich w naszym klasztorze w Katowicach Panewnikach. Ten czas przeznaczony jest do jeszcze głębszego zapoznania się z charakterem pracy duszpasterskiej. Jest to także czas przygotowania się do święceń kapłańskich.

Obrona prac magisterskich
2011-03-03

3 marca bracia diakoni po zakończonych studiach filozofizno-teologicznych będą bronić swoich prac magisterskich i zdawać egzamin ex universa theologia. Życzymy Darów Ducha Świetego.

Konferencja międzysemestralna
2011-02-19

19 lutego odbędzie sie podsumowanie pierwszego semestru. Popołudniu spotkają sie wykładowcy naszego WSD w kapitularzu klasztornym, a wieczorem w naszym Domu ojciec rektor dokona podsumowania dla wszystkich studentów.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
Trzej Towarzysze
Prowincja Matki Bożej Anielskiej
Opactwo w Szczyrzycu
Bernardyni
Prowincja Michała Archanioła