Kronika
Imieniny br. Szczepana
2010-12-26

Data 26. grudnia to szczególny dzień dla br. Szczepana Szczerskiego. Wszak świętuje swoje imieniny zakonne.

Niech będzie to dla Ciebie drogi bracie okazja, by spojrzeć w przeszłość z wdzięcznością, w przyszłość z optymizmem, by teraźniejszość uczynić piękniejszą. Św. Franciszek, którego wzór życia realizujesz niech wyprasza Ci potrzebne łaski.

Z darem modlitwy.

Święta Bożego Narodzenia
2010-12-25

Dzień Narodzenia Pańskiego jest szczególnym czasem, w którym ważna jest przede wszystkim rodzina. Dla nas, zakonników, rodziną są współbracia i w tym gronie spędzamy tę Uroczystość.
Wszyscy gromadzimy się na wspólnej Wieczerzy Wigilijnej, gdzie składając sobie życzenia, przełamując się opłatkiem i śpiewając kolędy, rozpoczynamy świętowanie Narodzenia Pańskiego. Następnie w uroczystej procesji udajemy się do Bazyliki przed bożonarodzeniowy żłóbek, gdzie wspólną modlitwą uwielbiamy Dziecię Jezus. Niezwykłym wydarzeniem jest Pasterka panewnicka sprawowana o północy, która gromadzi wielką ilość wiernych.

Przerwa świąteczna
2010-12-20

Przerwa świąteczna w dniach 20.12 do 31.12.

Termin oddania prac magisterskich
2010-12-18
Opłatek w naszym domu
2010-12-17

17. grudnia br. o godz. 20.00 w naszym Seminarium odbył się wieczór opłatkowy. Była to okazja do wspólnego spotkania się i złożenia życzeń, szczególnie z tymi Braćmi, którzy na czas Świąt Bożego Narodzenia udali się z pomocą do różnych klasztorów naszej Prowincji.

Mikołaj w DPC
2010-12-06

Każdego roku w murach naszej "Alma Mater" wystawiany jest tzw. "Mikołaj". W tym roku przedstawienie organizowane jest przez Braci rocznika III. "Mikołaj" jest formą kabaretu, czyli humorystycznym spojrzeniem na naszą rzeczywistość.

Opactwo w Wąchocku
Proformatione
Prowincja Michała Archanioła
Trzej Towarzysze
Prowincja Św. Franciszka
Parafia Panewniki