Kronika
2010-10-05

Dnia 05 października br. odbyła się uroczysta  Inauguracja Roku Akademickiego 2010/2011. W tym dniu bracia z I roku otrzymali indeksy.

Uroczystość Św. Franciszka
2010-10-04

W tym dniu wszyscy Bracia Mniejsi na całym świecie obchodzą uroczystość swojego Patriarchy - św. Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów.
W tym dniu Minister Prowincjalny, o. dr Ezdrasz Biesok OFM, przyjął śluby zakonne naszych braci studentów i juniorystów na kolejny rok.
Bogu niech będą dzięki za łaskę powołania. Św. Franciszku z Asyżu, Święty nasz Ojcze - módl się za nami...

Odnowienie profesji zakonnej
2010-10-04

04 października w kaplicy zakonnej podczas jutrzni o godz. 7.00 nasi bracia z Domu Profesów Czasowych odnowili profesję zakonną na ręce ministra prowincjalnego o. Ezdrasza Biesoka.

Niedziela franciszkańska
2010-10-03

3 października w parafii panewnickiej obchodziliśmy "niedzielę franciszkańską" w ramach której głoszone były kazania powołaniowe, był przeprowadzony kiermasz franciszkański oraz przez całą niedziele w kościele towarzyszył zespół seminaryjny Biedaczyna.

Rekolekcje przed odnowieniem profesji
2010-10-02

W dniach 27 września - 02 października br. w Katowicach Panewnikach, nasi bracia formacji początkowej przeżywali swoje rekolekcje przed odnowieniem profesji. Swoimi przemyśleniami podzielił się wykładowca naszego seminarium o. dr prof. hab. Jozafat Nowak.

Praktyki katechetyczne
2010-09-24

W dniach 13.-24. września bracia roku IV, V i VI odbyli swoje praktyki pedagogiczno-katechetyczne w szkołach na terenie naszej panewnickiej parafii (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum) pod kierunkiem katechetów tam uczących. To bogate doświadczenie wpisuje się w program nauczania seminaryjnego. Dziękujemy O. Rektorowi i opiekunom katechetycznym oraz wszystkim pracownikom szkół za życzliwe przyjęcie i zorganizowanie praktyk.

Parafia Panewniki
Opactwo w Wąchocku
Bernardyni
Misje franciszkańskie
Trzej Towarzysze
Prowincja Matki Bożej Anielskiej