Komunikat

Komunikat rzecznika prasowego Prowincji Wniebowzięcia NMP w Polsce

Komunikat rzecznika prasowego Prowincji Wniebowzięcia NMP w Polsce 1080 810 Śląscy Franciszkanie

Minister Prowincjalny ze smutkiem przyjął informację o niestosownym zachowaniu br. Dobromiła Bekera OFM, naszego współbrata, w czasie uroczystości pogrzebowych w Choczu.

W imieniu całej wspólnoty Prowincji, Minister Prowincjalny przeprasza wszystkich dotkniętych i przekazuje wyrazy współczucia pogrążonym w żałobie.

Swój żal za zaistniałą sytuację wyraził także br. Dobromił, który podczas każdej Mszy Świętej niedzielnej 24 marca br. publicznie przeprosił Rodzinę oraz uczestników pogrzebu słowami: Chciałbym przeprosić za moje słowa wypowiedziane w czasie pogrzebu śp. Szymona Urbaniaka i za ból jaki sprawiłem Rodzinie i innym uczestnikom tej ceremonii w naszej parafii 21 marca. Składam także całej Rodzinie i wszystkim bliskim wyrazy współczucia z powodu śmierci śp. Szymona. Przeprosiny te zostały upublicznione na oficjalnym profilu parafii w mediach społecznościowych oraz stronie internetowej parafii.

O odwołaniu br. Dobromiła z placówki w Choczu i ewentualnych dalszych konsekwencjach wobec niego, Minister Prowincjalny zdecyduje po zapoznaniu się ze szczegółami sprawy i konsultacjach z Zarządem Prowincji.

br. Olgierd Paszkiewicz OFM
Rzecznik prasowy Prowincji

p