Miłości Cud – Piosenka Jubileuszowa

Miłości Cud – Piosenka Jubileuszowa 1366 1112 Śląscy Franciszkanie

Miłości Cud – to tytuł świątecznej piosenki, która powstała w ramach obchodów jubileuszowych 800-lecia od zbudowania przez św. Franciszka z Asyżu pierwszej szopki w miejscowości Greccio, we Włoszech.

Bracia Mniejsi z Panewnik, którzy pielęgnują tę tradycję od ponad stu lat na Śląskiej Ziemi postanowili włączyć w to świętowanie utwór muzyczny skomponowany przez Gabrielę Blachę, która jednocześnie ułożyła słowa tej piosenki.

Utwór w swojej treści nawiązuje do Narodzin Pana Jezusa oraz wydarzeń w Greccio. Wspólnym mianownikiem jest Boża Miłość, która objawiła się w Synu Bożym, który przyjął ludzką naturę i stał się człowiekiem, aby nas zbawić.

Św. Franciszek pragnął pokazać ludziom w Greccio i nam wszystkim, że istotą Świąt Narodzenia Pańskiego jest przypomnienie nam o tej wielkiej Miłości, jaką Pan Bóg ma dla każdego człowieka/stworzenia.

Głównym przesłaniem jest Miłości cud, w którym uczestniczymy, a czas narodzenia jest okazją do przemiany naszych serc, do nowego życia.

Narodziny Miłości – Jezusa przynoszą nam radość i nadzieję.
Uczmy się doceniać obecność Boga w naszym życiu, odkrywać nasze ziemskie szczęście oraz dzielić miłością z innymi oraz być dla innych.

Franciszkanie z Panewnik dzieląc się zatem radością z Narodzin Pana oraz z jubileuszu pierwszej stajenki w Greccio, życzą błogosławionych Świąt oraz doświadczania na nowo Bożej Miłości i zapraszają do wysłuchania[i śpiewania] nowego utworu pt. Miłości Cud!

br. Sergiusz Bałdyga OFM

słowa i muzyka
Gabriela Blacha

Zagrali

wokal
Gabriela Blacha

chórki
Łukasz Wicher, Magdalena Grzegorzek, Julia Kania

instrumenty smyczkowe
Crystal Quartet

gitara
Radek Pendziałek

piano
Łukasz Forest Piechota

bas
Martyna Sołtysik

perkusja
Michał Dziewiński

realizacja nagrań
Studio B1, Michał Dziewiński Studio

montaż Studio B1
mix i mastering Kordian Gojowy GoMix

aranżacja instrumentów smyczkowych
Gabriela Blacha

projekt okładki
Agnieszka Wałach/FCM

realizacja klipu lyric video
Tobiasz Gruchel/FCM, Fraternitas Media

e